Koopstroom onderzoek moet wake up call zijn

Deel dit bericht

Het aantal mensen dat online winkelt, blijft nog steeds toenemen. Dat heeft met name effect op middelgrote winkelcentra. Winkels in deze gebieden zien hun omzet teruglopen. Dat is een van de conclusies uit het ‘Randstad Koopstromenonderzoek 2018’. Opvallend is dat de grote centra hun positie juist verstevigen. Ben je geinteresseerd in de fact & figures, kijk dan eens op de website www.kso2018.nl  of klik op de factsheet

Wist je bijvoorbeeld dat inwoners uit onze gemeente aan niet-dagelijkse artikelen, per jaar 23,4 miljoen in onze gemeente besteden en maar liefst 30,3 miljoen daarbuiten? En dan hebben we het nog niet over de internetbestedingen van nog eens 20,7 miljoen. Met name deze laatste groeit daarbij enorm.

Er worden allerlei maatregelen getroffen door de gemeente (citymanager, magazine etc.) om toerisme te bevorderen en daar wordt ook veel geld aan uitgegeven, maar toerisme levert onze gemeente slechts 1,5 miljoen op, blijkt uit dit rapport. Kortom, waar blijven de maatregelen om lokaal meer te besteden? Waar met gemak een subsidie aanvraag van 27.000 euro wordt toegewezen voor een toeristische magazine, wordt een aanvraag voor een magazine om lokale consumptie te stimuleren afgewezen. Wie bepaalt de prioriteiten in onze gemeente of geven we de strijd tegen internet op voorhand op?

Meer vanuit ons blog

Digitaal wint de strijd

Viel het jou ook zo op vandaag? De grote winnaars van de Emmy awards, traditioneel gezien voor beste televisie producties, waren uitsluitend On Demand producties,

AMBACHT

Vandaag was het tekort aan loodgieters volop in het nieuws, maar ook andere beroepen waar met de handen gewerkt moet worden, zullen de komende jaren